YaLNıZLaR CaFeSi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ege Üniversitesi'nde CNC Laboratuarı Açıldı

2 posters

Ege Üniversitesi'nde CNC Laboratuarı Açıldı Empty Ege Üniversitesi'nde CNC Laboratuarı Açıldı

Mesaj tarafından alone_leyla C.tesi Ağus. 09, 2008 12:50 am

Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda (EMYO), "CNC(Computer Numerik Control) Dik İşlem Merkezi" cihazının içinde olduğu CNC Laboratuarı'nın açılışı gerçekleştirildi.

Piyasanın ihtiyaç duyduğu CNC Operatörü ve programcısı yetiştirmek üzere oluşturulan CNC Laboratuarı'nın aynı zamanda bu alandaki eğitime yönelik kurslar düzenleyerek faaliyet göstermeyi planladığını söyleyen EMYO Makine Programcılığı Bölümü Öğretim Görevlisi Ahmet Canatan, bu laboratuarın açılmasıyla bölgenin büyük bir açığının kapatılmasının düşünüldüğünü belirtti. "CNC Dik İşlem Merkezi" isimli cihazı çağın teknolojisi olarak adlandıran EMYO Makine Programcılığı Bölümü Öğretim Görevlisi Fatih Baba, "Türkiye'de bu alanda yetişmiş elemana çok fazla ihtiyaç var. Endüstriyel boyuttaki güncel teknolojiyi içeren bu cihaz öğrencilere operatörlük ve programcılık açısından iş olanakları sağlıyor. Hem eğitim hem de üretim amaçlı kullanılacak bir makine" dedi.

Laboratuarın açılışını yapan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ülkü Bayındır, rektörlük yaptığı sekiz yıl içerisinde meslek yüksek okulu müdürlerinin çok yararlı işler yaptıklarını, üniversiteye teknolojik açıdan bir sürü yenilik kazandırdıklarını dile getirerek, EMYO Müdür Prof. Dr. Semih Güneş'in bir yıldır CNC cihazının okula kazandırmak için çok çaba sarf ettiğini ve sonunda da bunu başardığını belirtti. EMYO Müdürü Prof. Dr. Semih Güneş ise, "Bu makine bize yaklaşık 70 bin YTL'ye mal oluyordu. Fakat ihalelerle 55 bin YTL'ye mal ettik. Okulumuz bünyesinde yer alan 10 programdaki öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, onları sektöre hazırlayabilecek bir makine. Bu açıdan çok mutluyuz" şeklinde konuştu. Açılıştan sonra öğrenciler ve öğretim görevlileriyle birlikte laboratuarı gezen EÜ Rektörü Prof. Dr. Ülkü Bayındır "CNC Dik İşlem Merkezi" hakkında bilgi aldı.
alone_leyla
alone_leyla
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Forum Puanı : 1
Yıldız puanı : 5883

Ege Üniversitesi'nde CNC Laboratuarı Açıldı Empty Geri: Ege Üniversitesi'nde CNC Laboratuarı Açıldı

Mesaj tarafından pretty_albena C.tesi Ağus. 09, 2008 4:57 pm

bu bilgi için teşekkürler herkese hayırlı olur inşallah!
pretty_albena
pretty_albena
moderatör
moderatör

Forum Puanı : 22
Yıldız puanı : 5827