YaLNıZLaR CaFeSi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gözyaşı...:(

2 posters

Gözyaşı...:( Empty Gözyaşı...:(

Mesaj tarafından alone_leyla Ptsi Tem. 21, 2008 8:47 pm

İlk kez ne zaman oldu? Ben hatırlamıyorum. Kimse de hatırlamaz... Muhtemelen nefes alabilmek için ya da açlıktan olmuştur. Sonrasında ise, hiçbir zaman saklanacak bir şey olmadı benim için ağlamak. Pek severim ben ağlamayı. Öfkeden akıttığım bumerang göz yaşlarım, kederden, sevinçten, heyecandan ve dahi hüzünden beslenen göz yaşlarım....

İçimdeki hangi duygu kapısına "tık tık" edip de, gözlerime hangi hızla geldiklerinin hiç önemi yoktur... Öylesine "saf" halidir insanlığımın... Gelirler ve akıp giderler... Her zaman sevecenlikle karşılarım onları, istedikleri kadar misafir ederim gözlerimde...

Bazen ibadet gibidir ağlamak, beni Yaradana götüren, bazen hasreti sığdırmak için yüreğimi büyüten; kimi zamansa bir dostun derdini alıp gönlünden, gözlerime taşıyan... Kimi zaman çaresizlik... Her türünü severim gözyaşlarımın...

Gittikten sonra, tuzu yanağımda, tadı yüreğimdedir. Aynaya bakarım bazen o zaman, özlemim kalmamıştır kendime, huzur ve ben bakışırız bir süre... Yüreğinize sokmak istediğiniz dostlarla bir sohbet sonrasında bulduğunuz huzur gibidir. Bunalmışlıktan olanları da atlamayayım hadi: Tadı pek yoksa da, gereklidir içimin asık suratlı gri bulutlarını boşaltmak için, yoksa güneşi gecikir yüzümün... Oysa ışıldayan gülüşlerimi de severim ben... İnsanlara umut ve gayret verdiğinde hele ama tebessümün ikiyüzlü bir tarafı vardır...

Göz yaşı öyle mi ya? Çocukken misket kavgalarından sonra, öfkeyle yanağıma fırlayanlardan tutun da, yolda avare avare yürürken rastladığım bir mahzun bakıştan sonra, kendine has bir seremoniyle ilerleyerek gözlerime yerleşenine kadar, hepsi de içtendir... En namuslu parçamdır benim göz yaşlarım...

Eskiden hüzünle gelenleri pek acıtırdı ama hüzünle dost olalı, onlar da pek güzelleşti.
Aşka dökülenleridir belki en ince ve inciden olanları: Beni nehirlerle yarıştıran, gökyüzüyle barıştıran ve koskocaman yapanları...

Merak ederim bu nedenle bazı: "Ağlamak zayıflıktır" kimin yalanı? ,
alone_leyla
alone_leyla
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Forum Puanı : 1
Yıldız puanı : 5890

Gözyaşı...:( Empty Geri: Gözyaşı...:(

Mesaj tarafından pretty_albena C.tesi Ağus. 02, 2008 4:55 pm

bende merak ediyorum o yalanı söyleyeni...ağlamak zayıflık değil insanın hiç kimseye aldırmadan duygularını dışarı yansıtmasıdır!!!
pretty_albena
pretty_albena
moderatör
moderatör

Forum Puanı : 22
Yıldız puanı : 5834