YaLNıZLaR CaFeSi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kumral ada-mavi tuna - BUKET UZUNER

2 posters

kumral ada-mavi tuna  - BUKET UZUNER Empty kumral ada-mavi tuna - BUKET UZUNER

Mesaj tarafından alone_leyla Cuma Haz. 27, 2008 10:33 pm

kumral ada-mavi tuna  - BUKET UZUNER Tuna10

Kumral Ada
Mavi Tuna

"Bir sali sabahi uyandim. Bütün gazeteler hayatta en çok sevdigim kadinin bir cinayet isledigini yaziyordu. Bunu hiç beklemiyordum. Beynimden vurulmusa döndüm. Iç dengelerim siddetle sarsildi. Oysa gerçegi biliyordum ama bana kimse tek bir sey sormamisti. Onu mahkum etmislerdi! Kapi çalindi. Iki asker beni almaya gelmisti. Iç savas çikmis, seferberlik ilan edilmisti. Bunu bekliyordum. Hiç sasirmadim. Bunu uzun zamandir korku ve kuskuyla hep bekliyordum. Hazirlandim ve o sali sabahi evden çiktim."

Genç bir ögretmen bir sabah Kuzguncuk'taki evinden apar topar alinip, askere götürülür. O, bunun bir kabus olduguna, arkadaslariysa onun iç savasa katildigina inanmaktadir. Oysa annesi oglunun bir ambulansla evden götürüldügünü anlatmaktadir.

Kumral Ada - Mavi Tuna, iç savasin içimizde ve disimizda, bireysel ve toplumsal olarak yarattigi yanginlari umutsuz bir ask üçgeni ekseninde anlatan sarsici bir roman.

Dört dile çevrilen Kumral Ada - Mavi Tuna birçok toplumsal yaramizi irdelerken unutulmaz bir ask hikayesi anlatiyor.
alone_leyla
alone_leyla
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Forum Puanı : 1
Yıldız puanı : 5862

kumral ada-mavi tuna  - BUKET UZUNER Empty Geri: kumral ada-mavi tuna - BUKET UZUNER

Mesaj tarafından pretty_albena C.tesi Haz. 28, 2008 9:50 am

buket uzunerin bu kitabını okumadım ama eminim güzeldir paylaştığın için çok saol
pretty_albena
pretty_albena
moderatör
moderatör

Forum Puanı : 22
Yıldız puanı : 5806

kumral ada-mavi tuna  - BUKET UZUNER Empty Geri: kumral ada-mavi tuna - BUKET UZUNER

Mesaj tarafından alone_leyla C.tesi Haz. 28, 2008 3:11 pm

geçekten çok gsl okunmaya deqer bi kitap. herkese tavsiye ederim
alone_leyla
alone_leyla
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Forum Puanı : 1
Yıldız puanı : 5862

- Similar topics