*TaKınTınız VaR mı?..*

Aşağa gitmek

*TaKınTınız VaR mı?..*

Mesaj tarafından cyléle Bir Perş. Haz. 26, 2008 12:21 am

-Tuvaletin kapı kolunu tutarken herkesin uç kısmından tuttuğunu düşünüp en dipten kapıyı açmaya çalışır mısınız?

-Toplu taşıma araçlarında birine camı açtırınca o ortamın lideri olduğunuzu düşünüp sağa sola kaşınızı kaldırarak bakışlar atar mısınız?-Çorabı giyerken delik olduğunu fark ettiğinizde o gün yapacaklarınızı gözden geçirip, ayakkabı çıkarmanızı gerektirecek bir olay var mı diye düşünür müsünüz? Eğer yoksa o çorabı giyer misiniz?

-Sokaktaki çöp konteynerine içinden bir kedinin yüzünüze atlaması korkusuyla yaklaşarak çöpü uzaktan atmaya ve bunu çaktırmamaya özen gösterir misiniz?

-Anne, babanızın yanında bir film izlerken filmin öpüşme sahnesine gelindiğinde birden elleriniz ilginizi çekmeye başlar ve uzun uzun ellerinizi inceler misiniz?

-Telefon çaldığında açmak için illa da ikinci çalışını bekler misiniz?

-Radyoda saat söylendiği anda saatin doğruluğunu kontrol etmek için kolunuzdaki saate bakar mısınız?

-Sigara paketinin jelatini çıkarılınca o sigaranın artık sigaraya benzemediğini düşünüp jelatini çıkaran kişiye odunla dalmak ister misiniz?


-Herhangi bir içeceği şişeden içerken, şişe üzerindeki tüm etiket veya jelatinleri iz kalmayacak şekilde soymaya çalışır mısınız?

-Kırmızı ışıkta durmayan aracın şoförünün göreceği şekilde aracının plakasına bakar ve sanki adamı polise şikayet edecekmiş gibi bir tavır takınır mısın? Ardından da "lan herifi amma korkutmuşumdur" diye gereksiz bir sevinç hisseder misiniz?


-Bir siteye giriş yaparken “otomatikman yönlendirilmiyorsanız tıklayın” butonuna 3 sn fazla beklememek için yönlendirildiğiniz halde basar mısınız?

-Muftakta aklınıza bir şey geldiğinde, oturma odasına doğru yürüken bu şeyi unutursanız hatırlamak için mutfağa döner misiniz?

-Kitap okurken ne kadar az okuduğunuzu görmemek için sayfayı çevirirken kaçıncı sayfada olduğunuza bakmamaya özen gösterir misiniz?
-Msn’de birileriyle konuşurken, aşağıda yazan “xxx şu an yazıyor…” yazılarını takip edip, karşınızdakinin bir şeyler yazıp silmesini takip eder misiniz? Ve buna göre, kararsız ya da kararlı biri olduğunu düşünür müsünüz?

-Birini ziyarete gittiğinizde zile basıp kapı gözetleme deliğini parmakla kapatır mısınız? Ev sahibinin sizi göremediğini düşününce garip bir şekilde mutlu olur musunuz?

-Birisiyle yüz yüze konuşurken kendinizi onaylayıcı bir şekilde kafanızı sallamak zorunda hisseder misiniz? Daha sonra her şeye kafa salladığınızı düşünüp karşınızdaki kişinin egosunu tatmin ettiğinizi düşünür müsünüz? Ardından “Bari söylediklerinin üç tanesinden bir tanesine kafamı sallayayım da tamamen ona katılmış gibi olmayayım" der misiniz? Bütün bunları kafanıza takarken karşınızdakinin anlattığından hiçbir şey anlamadığınızı fark edip rezil olacağınız korkusuyla kendinizi salak gibi hisseder misiniz?

-Cnbc-e'de alt yazılı dizi izlerken yanınızdakilerin, gözlerinizin hizasına bakıp alt yazıdan okuduğunuzu anlamasın diye gözlerinizi ekranın ortasına odaklar mısınız? Böyle yapmaya çalışırken diziden hiçbir şey anlamadığınız olur mu?

-Cep telefenunuzda tuş kilidi aktifken 112'yi tuşlayıp tuş kilidinin buna engel olamamasını sırıtan bir ifadeyle izler misiniz? Yetinmeyip ardından 911'i kasar mısınız?

-Evden çıkınca acaba kapıyı kilitledim mi diye düşünür müsünüz? Hatta geri dönüp kapıyı açıp tekrar kapattıktan sonra yolda giderken "Ulan yoksa bu sefer açıp da mı çıktım?" dediğiniz oldu mu?

-Deri koltukların olduğu bilimum yerlerde koltuğa oturduğunuz anda çıkan o gereksiz sesin etraftaki insanların yanlış anladığını düşünüp ne yapacağınızı düşünür müsünüz? Çözüm olarak hayır o ses koltuktan geldi dercesine koltuktan kalkıp veya poponuzu ileri geri oynatmak suretiyle bu sesi tekrar tekrar çıkarır mısınız?

-Telefonun alarmını sabah kalkılacak saate kurup yattıktan bir iki dakika sonra alarmı kaça kurduğunuza tekrar bakar mısınız? Çalmayabileceğini düşünüp deneme amaçlı 1 dk ileriye kurup çalmasını bekler misiniz? Çalınca sevinip aynı zamanda emin olamayarak bir de ajanda yapar mısınız? Bu sırada günün ilk saatlerini çoktan geçirdiğinizi farkedip kafayı yer misiniz?

-Evinizin kapısını açmak üzere anahtarı elinize aldığınızda, ya bu sefer açmazsa endişesine kapılıp korkar mısınız?

-Gözlük takan birinin arkasında durup gözlüğünden görmeye çalışarak bulanık görünce "oh benim gözüm sağlamış" diye düşünür müsünüz?

-Otobüste kulaklığı kulağınıza takıp müzik dinlerken acaba çok sesli nefes alıp bir maymunu mu andırıyorum diyerek müziği sık sık durdurur musunuz?


-Poşet çay içeceğiniz zaman, poşeti bardaktan çıkarırken sanki tadı daha fazla olacakmış gibi poşeti sıkar mısınız? İçinizden "Ulan bunda daha dem vardır" diye düşünüp israf ettiğinizi düşünüp sinir olur musunuz?

-"Buyrun hanfendi ne istemiştiniz" diyen sokak satıcısına "sana gelmedik salak" deyince rahatlar mısınız?

-Otobuste veya minibüste iken (içinizden) "hadi kardeşim boşver geç kırmızıda" deyip arabayla seyehat ederken " ulan şerefsize bak kırmızıda geçti" dermisiniz?


-Gözünüze takılan bir nesneyi serçe parmağınız ve işaret parmağınız arasına denk getirmeye çabalar mısınız? Yapamayınca kudurur musunuz ?

-Hiçbir değişiklik yaratmamasına rağmen sıksık masaüstüne sağ tıklayıp "refresh" edermisiniz? İkonların yanıp sönmesine karşılık masaüstünün rahatladığını düşünür müsünüz?

-"Şeytan kulağına kurşun" dedikten sora 3 defa vurayım derken yanlışlıkla 4 defa vurunca, artan 1'i de 3'e tamamlamak için 2 defa daha vurup bir defa daha "şeytan kulağına kurşun" der misiniz? Ardından bu üçleme serisini de 3'e tamamlamak için bir kez daha "şeytan kulağına kurşun" deyip 3 kere daha tahtaya vurur musunuz?

-Şeffaf çakmaklarda iki bölme varsa, bu iki bölüm arasında gazı bir o tarafa bir bu tarafa geçirerek her iki bölümde gaz miktarını eşitlemeye çalışır mısınız? Daha sonra -eğer gaz tek bir tarafa sığacak kadar azsa- hortumun uzandığı bölmeyi tamamen boşaltıp çakmağı yakarak alevin ne kadar dayanacağını test eder misiniz?


-Otobüste oturduğunuz koltukta sizden önce oturan kişinin bıraktığı sıcaklıktan rahatsız olur musunuz?

-Adınızı Google'da aratıp sizle aynı isim soyada sahip başka insanların türlü sitelerde adlarının geçmesine rağmen çıkan sonuçlardan hiçbirinin sizle alakası olmaması üzerine kendinizi değersiz hisseder misiniz?

-Saçma olduğunu bildiğiniz halde, büyük alışveriş merkezi veya marketlerde "hoş geldiniz" diyen güvenlik görevlilerine "hoş bulduk" der misiniz?

-Otobüste başka boş yerler varken yeni binen karşı cinsten biri yanınıza oturduğunda sizi beğendiğini düşünüp kendinizle gurur duyar mısınız? Başka birinin yanına oturursa kendinizdeki eksiklikleri sorgular mısınız?


-Umumi tuvalet çıkışında para vermemek için kapıdaki adam bozamasın diye cebinizde bozukluklar olduğu halde yirmi milyon uzatır mısınız? Adam parayı bozunca da maksimum zararı vermek için kolonyadan bolca alır mısınız?


-Cep telefonunuzun şarj göstergesi tek çubuğa indiğinde, şarj etmeden önce oyun, ışık vs. gibi şekillerle o tek çubuğu bir an önce tüketmeye çalışır mısınız?-Otobüste diğer koltuklarla ters yöne bakan koltuklardan birine oturduğunuzda hemen karşınızda oturan kişiyle göz göze gelmemek için boynunuzu sürekli 90 derece döndürür müsünüz? Otobüsten indiğinizde boynunuzda bir ağrı hisseder misiniz?


-Koro halinde şarkı, marş okurken "diğerleri aslında söylemiyor, bir tek ben söylüyorum galiba!" paranoyasına kapılır mısınız?


-Etrafınızdakilerle çok samimi olmadığınız bir ortamda konuşurken çevrede uçuşan bi sinek gördüğünüzde "ulan bu şimdi kesin benim bi yerime konar" diye korkuya kapılıp sineği dakikalarca takibe alır mısınız?

-Tüm bu takıntıları okuduktan sonra durup "Bende bişeyler yazayım, okuyup gülsünler" deyip maksimum 1 dakika düşündükten sonra aklınıza birşey gelmemesinin o büyük eksikliğini duyar mısınız?
avatar
cyléle
demir baş üye
demir baş üye

Mesaj Sayısı : 1002
Yaş : 28
Nerden : gebze...
Forum Puanı : 6
Yıldız puanı : 3848
Kayıt tarihi : 09/06/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: *TaKınTınız VaR mı?..*

Mesaj tarafından pretty_albena Bir Cuma Haz. 27, 2008 1:34 pm

evt takıntım var evde perdenin ucu dahi açıksa bundan rahatsızlık duyarım Razz
avatar
pretty_albena
moderatör
moderatör

Mesaj Sayısı : 873
Yaş : 31
Nerden : bursa
Forum Puanı : 22
Yıldız puanı : 3879
Kayıt tarihi : 09/06/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz