YaLNıZLaR CaFeSi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Semih o golü anlattı...

2 posters

Semih o golü anlattı... Empty Semih o golü anlattı...

Mesaj tarafından cyléle Paz Haz. 22, 2008 1:03 am

Semih o golü anlattı... Semih_milli7

Uzatmaların son saniyesinde attığı altın golle maçın kaderini değiştiren Semih attığı golü böyle özetledi. Sonradan girdiğimde de ilk 11'de oynadığımda da hep aynı performansla oynuyorum. Gol tamamen bir mucizeydi. Topu önümde buldum ve Allah'ın verdiği güçle vurdum.
Hamit Altıntop: Önemli olan penaltılarda o soğukkanlılığı göstermemiz. Önemli olan bu yola devam etmek. Kendimize inanırsak, kupayı da alabiliriz.

'Hakkınızı helal edin’
Arda Turan’ın penaltı atışı öncesi takım arkadaşlarıyla arasında çok ilginç bir diyalog yaşandı. Yıldız futbolcu karşılaşmadan sonra, “İlk penaltıyı ben atmak istedim. Arkama bakarak arkadaşlarıma ‘hakkınızı helal edin’ dedim. Penaltı çok riskli ama buna cesaret etmek önemli. Yarı finalde cezalıyım. Bu fırsatı kaçırmak istemezdim” dedi.
Nihat: Bundan sonrası için 'Yeter mi' diyoruz, hayır yetmez
Milli takımın golcü futbolcusu Nihat Kahveci, çok büyük bir başarı elde ettiklerini ancak bu başarıyı daha yukarı taşımak istediklerini söyledi.
Yarı finale yükseldikleri için takım olarak çok mutlu olduklarını belirten milli futbolcu, "Şu an Türkiye'deki ortamı yaşamıyoruz ama zannediyorum ki herkes bizimle gurur duyuyor ve çok mutlular. Ama hocamızın da söylediği gibi sevinç bazı insaların üzüntüsüne sebep olmasın. Herkes güzel bir şekilde sevinsin ve bunun keyfini çıkarsın. Başardığımız gerçekten çok büyük bir iş. Tarihimizde ilk defa 3. defa geldiğimiz Avrupa Şampiyanası'nda yarı final oynayacağız. Bu da bize nasip olduğu için çok mutluyuz" dedi.
turnuvaya gelmeden önce her maçı final gibi göreceklerini söylediklerini hatırlatan Nihat, "Elimizden gelenin en iyisin yapmaya çalışıp, mücadelemizi edeceğiz. Sonuç iyi olur kötü olur ama kimsenin mücadeleden şüphesi olmasın dedik. Şu ana kadar oynadığımız maçlarda da Türk milli takımı bunu gösterdi. Son 3 maçı son dakikalarda attığımız gollerle çevirmemiz bunun bence en önemli göstergesi oldu. Bundan sonrası için 'yeter mi" diyoruz, hayır 'yeter' demiyoruz. Çünkü buraya kadar geldik. Bir maç daha var onu da kazanırsak final oynayacağız. Rakip Almanya, tam bir turnuva takımı. Çok güçlü bir ekip. Böyle maçları iyi oynayan bir takım. Bizim eksikliklerimiz var ama hiçbir zaman kimse de mazeret göstermedi. Gördüğünüz gibi bugün de sahaya çıkan herkes elinden gelenin en iyisini yaptı. Almanya maçında da aynen böyle olacak. Adımızı Türk futbol tarihine yazdırdığımız için gerçekten çok mutlu ve gururluyuz. Ama dediğim gibi burada kalmamalıyız. Bunun keyfini çıkarmalı her zamanda bundan daha iyisini istemeliyiz. Türkiye ancak böyle bir yerlere gelir. Turnuvadan önce dediğimiz gibi, Türkiye'yi unutan Avrupa ve Dünya'ya Türkiye'yi futboluyla ve herşeyiyle hatırlattığımız için çok mutluyuz" diye konuştu.
"1-0 geriye düştüğünüzde neler hissettin" sorusuna ise yıldız futbolcu, "Gol yemek için çok kötü bir dakika ama son iki maça baktığımız da uzatmalarda gol attığımız için gerçekten bitti demedik. bence televizyonları başındaki insanlarda bitti demedi. Dualarını da esirgemedi. Allah da o duaları kabul etti. Biz de mücadelemizin karşılığını aldık ve galip geldik. Şu andan sonra karşımıza kim çıkarsa çıksın bizden korkacaktır. Bunlar maçı sonuna kadar bırakmıyor diyecektir. Ama tabiki kimse mağlup başlamak istemez. İnşallah bundan sonra biz bir gol atarız da ondan sonra herşey çok daha güzel olur" yanıtını verdi.
Nihat, sakatlığıyla ilgili olarak ise, "O an topa vurduğumda bir acı hissetim ama yarın doktorlarımızla yapacağımız kontrol ve çekilecek MR'dan sonra belli olacak. Şu an ağrım var ama önümüzde de 4-5 gün var. İnşallah ciddi birşey yoktur da maça yetişiriz" ifadelerini kullandı.
Penaltılar sırasında tüm takım olarak birlik olduklarını, enerjilerini penaltıları atan arkadaşlarına ulaştırmaya çalıştıklarını ifade eden milli futbolcu, "Sağolsunlar onlarda iki tane penaltıyı dışarı atarak işimizi kolaylaştırdılar. Ama zaten arkadaşlarımız da bütün penaltıları attı zaten. İnanılmaz birşey. Belki kimse buraya kadar geleceğimiz beklemiyordu. Ama biz Portekiz'e de yenildiğimiz de gruptan çıkacağımıza inanıyorduk. Hırvatistan'ı da yeneciğimize inanıyorduk. Çünkü Hırvatistan iyi futbol oynuyordu ama bizim grubumuzdaki takımların bizi daha fazla zorladığı kesin" diye konuştu.
Yıldız futbolcu son olarak ise "Türk halkı bu galibiyetin keyfini çıkarmaya devam etsin. Bize güvenmeye de devam etsinler. Bize dualarıyla, televizyon başında bize vermiş oldukları enerjileriyle destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Söylenecek birşey yok keyfini çıkarmak lazım" dedi.
cyléle
cyléle
demir baş üye
demir baş üye

Forum Puanı : 6
Yıldız puanı : 5815

Semih o golü anlattı... Empty Geri: Semih o golü anlattı...

Mesaj tarafından D'Leh Salı Haz. 24, 2008 10:42 pm

helal olsun semıhımee
D'Leh
D'Leh
Admin
Admin

Forum Puanı : 4
Yıldız puanı : 6808

http://xat.com/gocmenlern_yeri

Semih o golü anlattı... Empty Geri: Semih o golü anlattı...

Mesaj tarafından cyléle Salı Haz. 24, 2008 10:45 pm

hakkten helal semihee Very Happy
cyléle
cyléle
demir baş üye
demir baş üye

Forum Puanı : 6
Yıldız puanı : 5815